Я. Гадзало вважає себе вище Президента та Прем’єр-міністра в питаннях приватизації.

Я. Гадзало вважає себе вище Президента та Прем’єр-міністра в питаннях приватизації.

Ярослав Гадзало вищій за Президента та Прем’єр-міністра

18.01.2018 року був прийнятий Закон України «Про приватизацію державного і комунального майна», яким (ст. 4) дозволено приватизувати всі державні підприємства, органом управління яких є НААНУ.

Президент та Прем’єр-Міністр України неодноразово заявляли про масштабну приватизацію. Одним з першочергових кроків для проведення приватизації –  КМУ приймає 12.08.2020 року розпорядження № 1010-р  «Про передачу об’єктів державної власності до сфери управління ФДМУ», в перелік яких включено ДП «Дослідне господарство Дослідної станції помології Інституту садівництва» (ДП «ДГДСІС»), код 32289214.

Уряд каже “так”

В новинах на сайті КМУ від 12.08.2020 року зазначено: «на черговому засіданні Уряд ухвалив низку важливих рішень, зокрема було прийнято розпорядження про передачу близько 200 державних підприємств ФДМУ для подальшої приватизації».

Урядовй портал - приватизації бути

Фонд державного майна України каже – “так”.

На сайті ФДМУ 12.08.2020 року виходить повідомлення в якому заначено: «Зазначене рішення Уряду прийнято на виконання Програми діяльності КМУ та дасть можливість здійснити приватизацію об’єктів. Приватизація цих збиткових для держави активів на прозорих аукціонах дозволить залучити інвестиції в економіку України та створити робочі місця».

Я. Гадзало  вважає себе вище Президента та Прем’єр-міністра в питаннях приватизації.

А насправді…

Все виглядає гарно – Президент вказує направлення руху в приватизації, КМУ приймає відповідні рішення для проведення приватизації та ФДМУ готовий діяти для проведення приватизації, залученню інвестицій та для створення робочих місць. Практично державна ідилія в Україні в питанні приватизації.

Я , на всяк випадок, 17.09.2020 року подаю заяву до ФДМУ на включення цього «ДПДСІС» до переліку об’єктів малої приватизації саме з переліка розпорядження КМУ ДП «ДГДСІС»). По законодавству ФДМУ зобов’язаний звернутися до Органу управління, а в даному випадку до Академії Аграрних наук України на чолі з Я. Гадзалою, на отримання згоди на приватизацію або вмотивованої відмови.

І ось, ФДМУ отримало відповідь НААНУ від 05.10.2020 року. В відповіді зазначено, що ДП «ДГДСІС» включено до переліку ЄМК, що передаються до сфери управління ФДМУ. Далі у листі НААНУ інформує, що Президія НААН наділена повноваженнями по прийняттю рішень, зокрема, щодо внесення в установленому порядку, КМУ пропозицій щодо передачі об’єктів НААН інших органів. І далі головне повідомлення НААН – Президією НААН відповідного рішення у формі постанови про передачу ДП «ДГДСІС» до сфери управління ФДМУ не приймалося.

Лист НААН від 05.10.2020 -1
Лист НААН від 05.10.2020 -2

Шановний Ярослав Михайлович вважає інакше

Не вистачає приписки – пане Президент та пане Прем’єр, щоб Ви не казали та які б рішення не приймали йдіть Ви …

Я. Гадзало показав хто головний в питаннях приватизації, навіть незважаючи на прийняте Урядове рішення. Тому порада нашим можновладцям, перш ніж казати про приватизацію та приймати рішення  – погодьтесь з Я. Гадзалою.

 А далі по змісту листа сміх крізь сльози. НААН зазначає про велику значимість цього ДП «ДГДСІС» у науковому забезпеченню розвитку галузей агропромислового комплексу і та далі зазначається, що це підприємство перебуває у стані припинення. Це Вам приклад, як підприємство, яке ліквідується, до останнього служить науці та вносить вклад у науку. Можна уявити вклад  підприємства на якому працює ліквідаційна комісія.

Але ж ми знаємо по чисельним статтям ЗМІ та по купі кримінальних проваджень щодо протиправної передачі земель таких ДП ДГ в обробіток іншим особам та вартість мотивації такої передачі. Та якщо згадати про «плівки Єрмака», то там річ йшлася про призначення керівників на ДП ДГ. Також, Я. Гадзало, маючи підозру по кримінальному провадженню по правопорушенням із землями ДП ДГ, у серпні 2019 року – при владі Президента В. Зеленського та Слуг народу знову обирається президентом НААН.

А це Вам підсумок «кришування» Я. Гадзало – послав подалі усіх високопосадовців зі своїми рішеннями. І всі ми розуміємо, що таку поведінку може мати особа, яка платить гроші по домовленостям та не боїться, що потрапить за грати за перевищення службових повноважень та за невиконання рішень Уряду.

Сміх крізь сльози від ФДМУ

А далі, вже сміх від дій підлеглих Д. Сенниченко – вони листом від 07.10.2020 року повідомляють про відмову включення до переліку на підставі вмотивованої відмови НААН. Тобто, зміст листа НААН, в якому відсутні будь-які посилання на законні підстави для заборони приватизації, підлеглі Д. Сенниченко вважають вмотивованою відмовою.

Я. Гадзало  вважає себе вище Президента та Прем’єр-міністра в питаннях приватизації.

Хіба так буває ?

Тоді як же це ДП було включено до розпорядження КМУ в перелік ЄМК для подальшої приватизації,  як же  всі ці повідомлення на сайтах КМУ та ФДМУ. Виникає питання – а хто дурень?

Так ось, що до дурнів – відповідно до ч. 9 ст.11 Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна» відмова надається органами приватизації коли підприємство, що пропонується приватизувати, перебуває у процесі ліквідації.

Тому ФДМУ повинно було відразу надати  відмову, в зв’язку з ліквідацією цього підприємства. Так тоді виникає питання, як підприємство, що ліквідується потрапило в Урядовий перелік підприємств для подальшої приватизації.

І виникає інше питання,  навіщо пафосні заяви КМУ та ФДМУ про прийняття Урядом важливих рішень щодо передачі 200 підприємств для подальшої приватизації, для залучення інвестицій та для створення робочих місць?

Це все свідчить про «фаховість» Д. Сенничнко та інших можновладців, які готують такі Урядові рішення та роблять відповідні заяви.

Та ще Я. Гадзало показав – хто у нас лох, а хто господар. А ми всі знаємо, господар той, хто платить гроші.

 Сумно, що в Державі вказівками Президента та рішеннями Уряду нахабно нехтує такий, як Я. Гадзало, що приватизацією займаються такі, як Д. Сенниченко, які розповідають про приватизацію підприємств, що ліквідуються та ще відносно них приймають Урядові рішення.

Пане Президент, є бажання жити в Державі, в який всі їдуть на зелене світло світлофора а на червоне зупиняються, в який громадянин делегує повноваження по управлінню державними справами справжнім фахівцям – ВИ Є ГАРАНТОМ цього.

Президенту, Верховній Раді та КМУ вже час поставити питання про звільнення з керівництва ФДМУ цих горе-фахівців, які не розуміють законодавство про приватизацію, вводять в оману інвесторів та громадян, які нахабно порушують вимоги законодавства, що може завдати шкоди Державі у величезних розмірах.

Тому нам громадянам треба контролювати дії влади, не давати їм можливості порушувати законодавство та права громадян, знати та боротися за свої конституційні права, за прозору приватизацію, за надходження до бюджету і боротися проти свавілля чиновників.

Блог автора – постійна ссилка на статтю

Качур Д. М. , член Громадської ради при ФДМУ , експерт з питань приватизації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.