Громадська рада КМДА і новий Закон про приватизацію комунального майна

Громадська рада КМДА і новий Закон про приватизацію комунального майна

Владимир Кличко КМДА

17 травня 2018 року пройшло засідання комітету Громадської ради КМДА, на якому було розглянуто зміни порядку приватизації комунального майна, в зв’язку з прийняттям 18.01.2018 року Закону України “Про приватизацію державного і комунального майна”.

Стаття опублікована на сайті всеукраїнського журналу Корупціонер в Україні.

Громадська рада КМДА змушує чиновників виконувати вимоги нового Закону при приватизації комунального майна.

Цей закон розділив порядок використання нормативно-правових актів та положень для приватизації державного і приватизації комунального майна. Також цей Закон визначив, що суб’єктом приватизації комунального майна є міська рада і для проведення деяких етапів приватизації потрібно розробити низку положень та затвердити їх рішеннями міської ради.

Новий Закон вже діє з 07 березня 2018 року, але у м. Києві чиновники не зрушили питання приватизації комунального майна навіть з нульової точки. Вражає те, що ці чиновники ще живуть за старим Законом про приватизацію, який було скасовано, та досі не спромоглися навіть прочитати новий Закон. А такі протиконституційні висловлювання чиновників, буцімто новий Закон “сирий”, має неузгодженості і тому Вони не виконують його – просто шокують. Але на засіданні для них прийшлося нагадати частину другу статті 19 Конституції України, в якій зазначено, що органи влади та їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Далі, вони намагалися створити собі «казку» про те, якщо немає підзаконних актів до цього Закону, то тоді він і не діє. Але знову прийшлося нагадати їм, що він діє з 07 березня 2018 року та про їх обов’язок виконувати цей вже діючий Закон.

Зрозуміло, що чиновників КМДА цей закон не влаштовує, бо вони вже не мають ніякого відношення до приватизації комунального майна і тому вони не запускають процес приватизації у м. Києві відповідно до вимог нового Закону. Свою нелегітимність, як суб’єкта приватизацій, чиновники КМДА визнають самі, але це роблять неохоче і зрозуміло чому – бо вони не хочуть «приватизації», яка буде проходити без них.

Але активні члени Громадської ради КМДА змушують можновладців м. Києва виконувати Закон щодо приватизації комунального майна. За це велика їм шана та подяка.

Спільне засідання Громадської ради та чиновників КМДА

спільне засідання Громадської ради та чиновників КМДА

Під час засідання відбулася трішки емоційна розмова членів Громадської ради КМДА з чиновниками КМДА щодо необхідності проведення приватизації комунального майна за новим Законом. Дуже вразила чиновницька необізнаність та недолугість у питанні приватизації комунального майна за вимогами нового Закону, але було радісно від того, що члени Громадської ради КМДА знайшли час розібратися у цьому питанні та прийняли правильні для громади рішення. Також, у рішенні було запропоновано створити контрольну комісію при міській раді Києва з питань приватизації комунального майна у м. Києві з метою контролю проведення приватизації.

Можна вже зараз зробити висновок, що контроль громади над приватизацією комунального майна у м. Києві почав здійснюватися та зробити висновок про те, що обрано шлях для проведення приватизації відповідно до вимог Закону.

Запам’ятайте, від кожного з нас залежить чи приватизація комунального майна буде здійснюватися за Законом та на користь громадян та підприємців, або можновладці зроблять розпродаж «за безцінь» нашого комунального майна «своїм» людям і від нас залежить наскільки ми дозволимо владі робити безлад.

Тому кожному з нас треба контролювати дії влади, не давати їм можливості порушувати законодавство та боротися за свої конституційні права і свій добробут.

Відео огляд спільного засідання:

Качур Д. М. , член Громадської ради при ФДМУ , експерт з питань приватизації .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.