Приватизація стосується кожного
Продовжуються судові справи по відмовах РВ ФДМУ про включення до переліку
Справа дуже проста: РВ ФДМУ має підстави відмовити тільки при наявності ВМОТИВОВАНОЇ ВІДМОВИ органу управління.
Виконуючи ч. 2 ст. 19 Конституції – вмотивована відмова може бути при наявності підстав для заборони приватизації, зазначених у законодавстві.
Правові відносини у сфері приватизації регулюються Законом “Про приватизацію державного і комунального майна” та заборона до приватизації ст. 4 цього Закону.
Така позиція і у судів, наприклад, У Верховного суду по справі 910/6319/19 від 04.06.2019 та ГС Рівненської обл. від 28.09.2020 та Північно-Західного Апеляційного ГС.
В усіх цих справах приймав участь ФДМУ, але для нього такі прості речі, як безумовне виконання вимог законодавства не зрозуміло.
Сьогодні коротенько поговоримо про відзив на позов РВ ФДМУ.
Є вимоги для відзиву – заперечення повинні посилатися на норми права та зрозуміло, які поширюються на правовідносини, що виникають у процесі приватизації.
Але ФДМУ це досі ще не зрозуміло і не дивно – вони у відзиві самостійно трактують позицію Верховного суду щодо предмета спору, хоча вона чітко зазначена у п. 5.2. Постанови ВС.
Тому будемо знову через суд з’ясовувати про верховенство права в Україні та щодо рішень інших судів по однаковому предмету спору, по яким ФДМУ програв всі суди.
в, що у разі укладення такого договору, виселення буде недоцільним.
Розповідь про ці факти можна подивитися у відео сюжеті
Але, всупереч всім цим негараздам, треба намагатися контролювати дії влади, не давати їм можливості порушувати законодавство та боротися за свої конституційні права.
Чи стане громадянин джерелом влади залежить від кожного з нас.
І почніть з малого – залишайте коментарі, думки та свої враження від прочитаного
Блог автора – постійне посилання на статтю
Качур Д. М. , член Громадської ради при ФДМУ , експерт з питань приватизації.